Pozycjonowanie - optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych (ang. Search engine optimizationSEO; zwana także pozycjonowaniem) – procesy zmierzające do osiągnięcia przez dany serwis internetowy jak najwyższej pozycji w wynikach organicznych wyszukiwarek internetowych dla wybranych słów i fraz kluczowych. Proces pozycjonowania jest elementem szeroko pojętego marketingu internetowego. Pozycjonowanie opiera się na ciągłym poznawaniu mechanizmów rządzących wyszukiwarkami i dostosowywaniu kodów serwisów internetowych do aktualnych algorytmów wyszukiwarek w celu poprawienia pozycji danego serwisu na liście wynikowej.

W polskiej nomenklaturze branżowej dominuje rozróżnienie między pozycjonowaniem (ang. off-page) a optymalizacją stron (ang. on-page), choć często wyrażenia te mogą być używane zamiennie. Pierwszy z terminów odnosi się do działań prowadzonych poza docelową witryną (np. Link building), zaś optymalizacja w takim kontekście oznacza działania prowadzone bezpośrednio na stronie internetowej (wpływające na jej budowę, treść i strukturę).

Szczególną rolę w procesie pozycjonowania stron odgrywają media społecznościowe takie jak Google+, Facebook, Twitter, które są zintegrowane zazwyczaj z daną stroną internetową.

Podstawą jest własna strona internetowa, która będzie pewnym fundamentem podwojów. Strona firmowa to zazwyczaj opis działalności, cennik, formularz kontaktowy oraz niekiedy sklep internetowy. Jest to katalog online, który zachęca klientów do skorzystania z oferty firmy, a co za tym idzie – pozwala Ci zarobić. Zanim zaczniesz liczyć pieniądze, które pozyskasz za pomocą Internetu musisz sprawić, że Twoja strona znajdzie się na szczycie wyszukiwarek internetowych. To jest wymóg. Lepsza pozycja to więcej wejść i więcej potencjalnych klientów. O Twojej stronie musi być głośno w sieci. Pozycjonowanie to sprawa reklamowa, która cały czas dba o promocję strony wykorzystując algorytm wyszukiwania. Optymalizacja serwisu www pod względem oczekiwania wyszukiwarki internetowej to również ważny element nowej strony internetowej.

Ciekawe miejsca i wydarzenia w Koszalinie:

http://www.koszalin.pl

http://koszalininfo.pl